Serbest Muhasebeci mali müşavir (SMMM) Kursları

SMMM Kurs Kayıt Formu

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) sınavına Çizgi Akademi ile daha iyi hazırlanmak için hemen kayıt formunu doldurun. Formu doldurduktan sonra en kısa sürede size dönüş sağlayacağız…

SMMM Staja Giriş Sınavı

Staja Giriş Sınavına, 3568 sayılı Kanun’un ilgili maddesindeki öğrenim şartlarını taşıyan ve TÜRMOB tarafından belirlenen staj giderlerini yatırmış olan adaylar katılır.

Staja Giriş Sınavı için başvurular, her yılın Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında yapılır. Bu sınavdan 60 puan ve üzerinde not alanlar staja başlama hakkına sahip olur.

Staja Giriş Sınavı, TÜRMOB – TESMER tarafından yapılır veya TÜRMOB -TESMER tarafından tayin edilen (Üniversite v.b) kurumlara yaptırılır. Mesleğe giriş için gerekli temel bilgi ve formasyonun ölçüleceği bu sınavın değerlendirme esasları TÜRMOB – TESMER tarafından belirlenir ve gerektiğinde değiştirilebilir.

  • Sınavda 30 “Genel Kültür ve Yetenek”, 100 “Alan Bilgisi” olmak üzere toplam 130 soru yer alacaktır.
  • Sınavın değerlendirilmesinde, “Genel Kültür ve Yetenek” soruları % 20, “Alan Bilgisi” soruları % 80 oranları ile dikkate alınacaktır.
  • Sınavın “Genel Kültür ve Yetenek” bölümünde yer alan sınav konularına “Yabancı Dil” eklenmiştir.
  • Yabancı dil konusu, “Almanca, Fransızca ya da İngilizce” dillerini kapsayacaktır.

Staja Giriş Sınavında, ilk girişinde başarılı olamayanlar sınav sonuçlarının ilanı tarihinden itibaren 3 yıl içerisinde açılacak 9 sınava daha girebilirler.Sınav süresi hiçbir nedenle uzatılamaz.

Staja Giriş Sınavında başarılı olanlar sınav sonucunun açıklandığı tarihten sonraki staja başlama döneminden itibaren 3 yıl içerisinde staja başlayabilirler. Bu süre içerisinde staja başlamayanların sınav sonucu geçersiz sayılarak, dosyası işlemden kaldırılır.

Sohbeti Başlat
Whatsapp Destek
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?